Kanał RSS
sie 6

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

baterie z wyciąganą wylewką

Wyciągana wylewka spotykana tylko w bateriach stojących. Wylewka połączona jest z baterią za pomocą węża. Zasięg wyciąganej wylewki wynosi od 50 cm do 100 cm.

Dzięki takiej baterii bez trudu napełnisz naczynia znajdujące się poza zlewozmywakiem, spłuczesz osad z boków zlewozmywaka, napełnisz wysokie naczynia, które nie zmieściły by się pod niską baterią.

W większości baterii z wyciąganą wylewką jest zamontowany przełącznik zmiany strumienia ze zwykłego na prysznicowy.

Główną wadą wskazywaną przez użytkowników jest możliwość łatwego uszkodzenia węża i wylewki, jeżeli traktuje się je bez należytej ostrożności, szarpiąc zbyt mocno.

Czy baterie z wyciąganą wylewką psują się?

I tak, i nie ;) Każda bateria z wyciąganą wylewką , którą traktujemy bez należytej dla niej ostrożności prędzej czy później się zepsuje.
Związane jest to przede wszystkim z zbyt mocnym i szybkim wyciąganiem słuchawki, szarpaniem, nieostrożnym odkładaniem.

Należy pamiętać, że wyciągana słuchawka w baterii kuchennej to nie to samo co słuchawka prysznicowa. Ma ona pomagać Tobie w spłukiwaniu zlewozmywaka, napełnianiu naczyń znajdujących się poza zlewozmywakiem itp., jednak trzeba traktować ją delikatniej i ostrożnie się z nią obchodzić. Wtedy służyć będzie latami.

Jeżeli nie, to słuchawka będzie poobijana, pękać będą plastikowe elementy słuchawki, popękać mogą też wężyki przyłączeniowe.

Zamiast cieszyć się udogodnieniami, jakie daje taka bateria, będziesz wściekać, że wybrałeś właśnie taką baterię. Oczywiście zawsze można zakupić uszkodzony element, jednak nieraz koszt takiej wymiany jest równy połowie wartości baterii. Przy granicie możesz też mieć ciut inny odcień niż w baterii kupionej kilka lat wstecz.

Zatem zanim kupisz baterię z wyciąganą wylewką, zastanów się nad tym wyborem, który zobowiązuje ;)

Inne baterie pod okno znajdziesz www.aglos.pl.

Na razie brak komentarz. Odważysz się być pierwszy?

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.